Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

تلفن ( بخش دوم )

31 Dec Posted by in Ordinary | 4 comments
تلفن ( بخش دوم )
 

این دوستمون که دیگه گذشت و منظور من را کاملا فهمید که اگر پروژه ای به او در دانشگاه می دهند برای اوست نه برای من و گر نه اگر قرار بر این باشه که من انجام بدم مثل قبل من پولم می رسم حال چه باشه په نباشه اما آیا ایشون که دو روز بعد با لقب خانوم مهندس و یا آقای مهندس واقعا لقب او بر دوش او سنگینی نمی کند ؟ آیا ایشون از مهندش به دلال تغییر پیدا نمی کند ؟ چرا که اگر سفارش و مورد کاری هم بوجود بیاید دوباره به پیش من و یا امثال من می رود پس مهندس بودنه تو کجاست و در چه چیزی ؟

دقیقا حدود یک سال پیش که با کسی آشنا شدم ایشون که در دانشگاه دولتی در رشته مکانیک درس می خوند برای پروژه ای با زبان سی ( c )  به من زنگ زد از آنجا که انسان خوبی بود دلسوز با اهمیت و ایرانی و تا حدودی هم از نظر روحی به من کمک کرده بود تصمیم گرفتم که بهش دست رد نزنم و پروژه اش را برایش انجام بدم هر چند کمی جبران کنم .

وقت پروژه برای اون پروژه که تا حدی بزرگ بود کم بود و می توان گفت که واقعا هم استاد آن پروژه ای را به او داده بود که مطمئنا مهندس برنامه نویسی هم با آن مشکل پیدا می کرد په برسه به دانشجوی مکانیک که در حد چند خط زبان سی را بلد است که اگر بهش برنامه بدهند شاید بفهمد این برنامه با سی نوشته شده است ئ اطلاعات دیگری ندارد !

دانشجو هم زرنگ بود به من گفت برنامه را کامل و بدون نفص ننویسم چرا که استاد او باور کند که این کار را او انجام داده است باز به او گفتم باشه تا بتونم خواسته او را تامین کنم

در مورد پروژه باید بگم اگر دانشجو باشید و یا با سیستم نمرات دانشجوی و انتخاب رشته آنها که به صورت آنلاین در پایگاه اینترنتی دانشگاه ها انجام می شود آشنایی داشته باشید سیستمی مد نظر بود که نمرات دانشجو و تعداد دانشجو در هر دانشکده وبا موارد معرفی ها که این دانشحو متاهل یا مجرد نام نام خانوادگی وفیلد های دیگر و… بود دقبقا مثل سیستم نمرات در دانشگاه ها

به هر روی شب ها تا ساعت 4 و روز ها از ساعت 9 الی 10 صبح کار روی این پروژه را انجام می دادم بدون اینکه چشم اندازی به هزینه آن داشته باشم

خوب تونستم تا 3 روز قبل از تاریخی که گفته بود به او تحویل بدم حالا بر خلاف میلم کاری کردم که از این کار متنفر بودنم اون داره واحد پاس می کنه یا من دارم واحد های او را پاس می کنم ؟!!!!

اصلا بحث پول و معادل ها مادی مطرح نیست من به پول احتیاجی ندارم و تامین هستم اما الان که طرز فکرت عوض شده آیا می توان تمام کار را با پول انجام داد ؟ نه ! باور کن اگر کوچکترین پروژه دانشجویی را برای من بیارند با قیمت 10 میلیون تومان چون این دانشجو در آینده بار علمی نخواهد داشت این کار را نمیکنم حالا به حرف من میرسی که پول همه چیز نیست !

خوب پروژه را به ایشون تحویل و ماه ها گذشت تا اینکه دیدن ما برای مثل گرفتن کتاب یا سی دی فیلمی چون 2012 و امثال آن ! مثل همین پروژه برای دادن سورس آن !

حال بعد از گذشت اون همه مدت تلفنی دوباره از همان دوست داشتم اما اینبار برای انجام پروژه نبود !

ادامه دارد …

ادامه نوشته های قبل و بعد :

تلفن بخش اول

تلفن بخش دوم

 1. الما12-31-09

  بابا مردم تا باز شد همش ارور میداد
  من پول ندارم دانشجو هم نیستم ولی اگه پروژه داشتم روی تو حتما حساب میکنم چون دل رحمی
  ______________________________________________________________
  خدانکنه :”> پس بالاخره موفق شدید که کش 2 روزه را پاک کنید آفرین =d>
  شما که پول ندارید دانشجو هم نیستید پس چی هستید ؟ 😀
  ممنون لطف داری

 2. الما12-31-09

  بابا مردم تا باز شد همش ارور میداد
  من پول ندارم دانشجو هم نیستم ولی اگه پروژه داشتم روی تو حتما حساب میکنم چون دل رحمی

 3. مهندس السلطنه12-31-09

  سلام، خوبی اخوی؟؟!!!
  آقا من شدم رفیق نیمه راه… با اینکه دیر باهات آشنا شدم، اما خیلی باهات حال کردم…
  من دیگه وبلاگنویسی رو گذاشتم کنار…
  اگه بدیی دیدی از من، ببخش به بزرگیه خودت…
  یاحق
  ______________________________________________________________
  ای بابا چرا ؟
  ناراحتم نکن ! 🙁 خوب تا جایی که می تونی بنویس داداشی

 4. پویا01-01-10

  سلام بر خشایسی یانام ! خاطراتت خیلی باحاله استاد … ولی اون قالب قبلی سنتیه خیلی باحال تر بود. تاریخ 7000 ساله ایران رو فراموش نکنیم
  ______________________________________________________________
  سلام به یار ایرانی خودم خوبی داداشی .
  ممنون نه این هم می کنم سنتی فقط زمان می بره یه کمی باید روش کار کنم
  بزودی این کار را نیز می کنم .

Leave a Reply

%d bloggers like this: